Airties RT-205 Kablosuz ADSL Modem Kablosuz Bağlantı (Güvenlik) Ayarları Resimli Anlatım

Bu yazımızda Airties RT-205 Wireless ADSL Modem Kablosuz ağ güvenlik(şifre) ayarlarını nasıl yapabileceğinizi resimli olarak anlatmaya çalışacağız.  Airties RT-205 Kablosuz modeminizi ilk kez kurduysanız modeminizin kablosuz ağ güvenliği için bir şifre vermek zorundasınız.Ayrıca modeminizin kablosuz bağlantısına da kendinize özgü bir isim verebilirsiniz. çevredeki kablosuz alıcılar sizin modeminizi o isimle görecektir.

Bu anlatımda ADSL modeminize yeni bir kablosuz güvenlik şifresi verebilir veya var olan kablosuz güvenlik şifresini değiştirebilirsiniz.

1.Adım : İlk Olarak Airties Rt-205 KablosuzADSL Modem arayüzü ve kurulum sayfasına ulaşmak için web tarayıcınızın(İnternet Explorer, Mozilla, Chrome vb.) adres satırına tırnak içindeki “192.168.2.1” yazarak Enter tuşuna basın ve modeminizin arayüzüne ulaşın. Eğer karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa çıkmadıysa kablo bağlantılarınızı kontrol ediniz.

Adres Satırına Yukarıda Gördüğünüz Gibi Giriş Yapın
Airties RT-205 Wireless ADSL2+ Modem Giriş

Yukarıdaki Ekranı Gördükten sonra “Tamam” Butonuna basarak devam ediniz. İlk kez modemi kullandığınız için şifre kısmını boş geçebilirsiniz veya sizden şifre istiyorsa şifresi “ttnet” dir.

Eğer yukarıdaki ekrandan devam edemiyorsanız ve şifre kısmını boş geçmeniz veya “ttnet” olarak girmenize “yanlış şifre” uyarısı veriyorsa muhtemelen daha önce ADSL Modem şifrenizi değiştirmiş olabilirsiniz. Bu sorunu çözmek için “ADSL Modem Nasıl Resetlenir? Modemi Fabrika Ayarlarına Geri Döndürün Resimli Anlatım” Başlıklı Konumuzu ziyaret Ediniz.

Başarıyla Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi airties rt-205 kablosuz ADSL modem arayüzüne ulaşmışsınız demektir. buradan modem kablosuz güvenlik ayarlarınızı yapapabilirsiniz.

  1. Öncelikle Sol Menüdeki  “KABLOSUZ” Yazılı Alana Tıklayın.
  2. Açılan menüde “KABLOSUZ Ayarları”  Yazılı Alana Tıklayın
Airties RT-205 Kablosuz Modem Wireless Güvenlik Ayarları ve Şifre İşlemleri

Yukarıdaki Resimdeki gibi bir ekran karşınıza gelecektir. Kablosuz Ağınızı devre dışı bırakmak istiyorsanız :”kablosuz ağı etkinleştir” ibaresinin yanındaki işareti kaldırıp kaydet demeniz yeterlidir.

  • Şimdi kablosuz modemimize bir isim verme işlemini tamamlayalım
  • “Kablosuz ağ adı (SSID)” Kısmına Modeminiz için belirleyeceğiniz bir isim girebilrsiniz. Örneğin “haci_baba_hayrati” 🙂

KAYDET Düğmesine Tıklayıp ilk aşama olan ADSL Modemimize bir kablosuz ismi verme işlemini tamamladık.

Kablosuz şifremizi belirlemek için tekrar

  1. Öncelikle Sol Menüdeki  “KABLOSUZ” Yazılı Alana Tıklayın.
  2. Açılan menüde “KABLOSUZ Ağ Güvenliği”  Yazılı Alana Tıklayın
  3. Karşınıza çıkan ekrandaki “kablosuz güvenlik seviyesi seçiniz” ekranından “WPA” yı seçin ve ekranın alt kısmını inceleyin. Ekranın alt kısmı aşağıdaki resimdeki gibi olacaktır.
Airties RT-205 ADSL modem kablosuz şifresi oluşturma

Şifremizde Türkçe karakter kullanmanız sorun yaşamanıza neden olur. türkçe karakter kullanmadan şifre alanına istediğiniz şifreyi giriniz ve “kaydet” butonuna basınız. böylelikle modem kablosuz güvenlik ayarlarınızı başarıyla tamamladınız.

Not : Oluşturduğunuz şifreyi bir yere not alınız. şifreyi unutmanız durumunda modemi resetlemek (fabrika ayarlarına geri döndürmek) durumunda kalabilirsiniz.

REKLAM ALANI

  • reklam.jpg

Bizi Takip Edin