Exper EWM-01 Kablosuz Modem Şifre Ayarları ve Kablosuz Güvenlik Ayarları Resimli Anlatım

Bu yazımızda Exper EWM-01 Wireless ADSL Modem Kablosuz ağ güvenlik(şifre) ayarlarını nasıl yapabileceğinizi resimli olarak anlatmaya çalışacağız.  Exper EWM-01 Kablosuz modeminizi ilk kez kurduysanız modeminizin kablosuz ağ güvenliği için bir şifre vermek zorundasınız.Ayrıca modeminizin kablosuz bağlantısına da kendinize özgü bir isim verebilirsiniz. çevredeki kablosuz alıcılar sizin modeminizi o isimle görecektir.

Bu anlatımda ADSL modeminize yeni bir kablosuz güvenlik şifresi verebilir veya var olan kablosuz güvenlik şifresini değiştirebilirsiniz.

EXPER EWM-01 Adsl modem ayarlarına ulaşmak için öncelikle kablo bağlantılarının doğru yapıldığından emin olunuz ve ardından aşağıdaki adımlara göre EXPER ewm-01 Adsl modem ayarları ve kurulumunu yapabilirsiniz.

Exper EWM-01 KABLOSUZ Adsl Modem Giriş Ekranı

1.Adım : İlk Olarak EXPER Ewm-01 ADSL Modem arayüzü ve kurulum sayfasına ulaşmak için web tarayıcınızın(İnternet Explorer, Mozilla, Chrome vb.) adres satırına tırnak içindeki “192.168.1.1” yazarak Enter tuşuna basın ve modeminizin arayüzüne ulaşın. Eğer karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa çıkmadıysa kablo bağlantılarınızı kontrol ediniz.

Giriş Yaptıktan Sonra Exper Ewm-01 Kablosuz Adsl Modem Arayüzü giriş ekranı aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi karşınıza gelecektir. Modem ayarlarınıza giriş yapabilmek için Kullanıcı adı kısmına küçük harflerle “admin” yazın. şifre kısmına ise modeminizi eğer bir ttnet abone merkezinden aldıysanız şifrenize yine küçük harflerle “ttnet” yazın.

Exper Ewm-01 Adsl Modem Giriş Bilgileri

Eğer yukarıdaki ekrandan devam edemiyorsanız ve şifre kısmını boş geçmeniz veya “ttnet” olarak girmenize “yanlış şifre” uyarısı veriyorsa muhtemelen daha önce ADSL Modem şifrenizi değiştirmiş olabilirsiniz. Bu sorunu çözmek için “ADSL Modem Nasıl Resetlenir? Modemi Fabrika Ayarlarına Geri Döndürün Resimli Anlatım” Başlıklı Konumuzu ziyaret Ediniz.

Başarıyla Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi Exper Ewm-01 Adsl modem arayüzüne ulaşmışsınız demektir. Karşınıza çıkan ekranda isterseniz mevcut şifreniz olan “ttnet” i değiştirebilir veya “Değiştirmeden Geçiniz”linkine tıklayarak ayarlar kısmına ulaşabilirsiniz. Artık modem ayarlarınızı yapapabilirsiniz.

Exper EWM-01 Kablosuz Güvenlik Ayarları

Yukarıdaki Resimde Gördüğünüz gibi Exper Ewm-01 Modemimizin arayüzüne yani ayar sayfasına ulaşmış bulunuyoruz.

  • Sol kısımdan “Kablosuz” Menüsüne Tıklayın
  • Karşınıca gelen ekranda SSID Kısmında modeminizin modeli yazmaktadır. sizde kendiniz bir isim belirleyebilirsiniz. diğer kablosuz alıcılar sizin modeminizi o isimle görecektir. Örneğin: “beniminternetim”
  • Ekranın Alt kısmında bulunan “Kaydet/Uygula” Düğmesine Tıklayın

Şimdi modemimize bir isim verdik. Bir Sonraki Adımda modemimizin kablosuz ağ şifresini gireceğiz.

  • İlk olarak sol menüdeki “Kablosuz” Menüsünün altında “Güvenlik” Düğmesine Tıklayın.

Karşınıza Çıkan Ekranda Aşağıda Gördüğünüz Gibi

Exper Kablosuz modem şifresi değiştirme görüntüsü
  • Ağ kimlik denetimi kısmından WPA-PSK’yı Seçin.
  • Açılacak ekranda WPA Paylaşımlı şifre bölümüne kablosuz modeminize (ağınıza) vermek istediğiniz şifreyi türkçe karakter kullanmadan giriniz. Örneğin : “ali131”
  • Yazdığınız şifreyi bir yere kaydetmeyi unutmayınız aksi taktirde modeminizi fabrika ayarlarına geri döndürmek durumunda kalabilirsiniz.
  • Alttaki “KAYDET/UYGULA” düğmesine tıklayarak işlemi sona erdiriniz.

Artık Exper EWM-01 Kablosuz modeminizin kablosuz güvenlik (Şifre) ayarları başarıyla yapılmış oldu. Kamu Alanı.com olarak keyifli günler dileriz.

REKLAM ALANI

  • reklam.jpg

Bizi Takip Edin