Pirelli DRG A125G Kablosuz ADSL Modem Kablosuz Ağ Güvenlik Anahtarı (şifresi) Değiştirme

Bu konumuzda Pirelli DRG A125G Kablosuz ADSL modemin Kablosuz ağ güvenlik ve şifre işlemlerini anlatacağız. Pirelli Drg A 125G kablosuz modemin kablosuz bağlantı şifrelemesi ve güvenliği için bir takım ayarlar yapılması gereklidir. Bu yazıda anlatılanlar ile var olan kablosuz ağ şifresini değiştirebilir veya yeni şifre girişi yapabilirsiniz.

Pirelli Drg A 125G Kablosuz Adsl Modem Kurulumuna Başlangıç.

Adsl modem ayarlarına ulaşmak için öncelikle kablo bağlantılarının doğru yapıldığından emin olunuz ve ardından aşağıdaki adımlara göre Pirelli Drg A 125G Kablosuz Adsl modem ayarları ve kurulumunu yapabilirsiniz.

Pirelli Drg A 125G Kablosuz Adsl Modem Giriş Ekranı

1.Adım : İlk Olarak Pirelli Drg A 125G Kablosuz adsl Modem arayüzü ve kurulum sayfasına ulaşmak için web tarayıcınızın(İnternet Explorer, Mozilla, Chrome vb.) adres satırına tırnak içindeki “192.168.1.1” yazarak Enter tuşuna basın ve modeminizin arayüzüne ulaşın. Eğer karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa çıkmadıysa kablo bağlantılarınızı kontrol ediniz.

Giriş Yaptıktan Sonra Pirelli Drg A 125G Kablosuz Adsl Modem Arayüzü giriş ekranı aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi karşınıza gelecektir. Modem ayarlarınıza giriş yapabilmek için Kullanıcı adı kısmına küçük harflerle “admin” yazın. şifre kısmına ise modeminizi eğer bir ttnet abone merkezinden aldıysanız şifrenize yine küçük harflerle “ttnet” yazın

Pirelli Drg A 125G Kablosuz kablosuz Adsl Modem Giriş Bilgileri

Eğer yukarıdaki ekrandan devam edemiyorsanız ve şifre kısmını boş geçmeniz veya “ttnet” olarak girmenize “yanlış şifre” uyarısı veriyorsa muhtemelen daha önce ADSL Modem şifrenizi değiştirmiş olabilirsiniz. Bu sorunu çözmek için “ADSL Modem Nasıl Resetlenir? Modemi Fabrika Ayarlarına Geri Döndürün Resimli Anlatım” Başlıklı Konumuzu ziyaret Ediniz.

Başarıyla Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi Pirelli Drg A 125G Kablosuz Adsl modem arayüzüne ulaşmışsınız demektir. Karşınıza çıkan ekranda isterseniz mevcut şifreniz olan “ttnet” i değiştirebilir veya “Değiştirmeden Geçiniz” linkine tıklayarak ayarlar kısmına ulaşabilirsiniz. Artık modem ayarlarınızı yapapabilirsiniz.

  • Sol Kısımdan “Kablosuz Ağ” Düğmesine Tıklayın
  • Karşınıza Gelen ekranda SSID Kısmında Modeminizin ismi yazmaktadır. Oraya Dilediğiniz bir isim girebilirsiniz. diğer kablosuz kullanıcılar modeminizi o isimle görecektir. Türkçe karakter kullanmamaya özen gösteriniz. Örneğin; “Modemim”
Pirelli Kablosuz Modem Kablosuz Şifresi Ayarları
  • Ekranın Alt Kısmına inerek KAYDET/UYGULA Düğmesine Tıklayın. Modeminize isim verme işlemi Bitti.
  • Sıradaki Adımda ise Yine Sol Kısımdan Kablosuz Ağ Menüsünün Altındaki Güvenlik Seçeneğine Tıklayın.
  • Ekranın Alt Kısmındaki “Network Yönetimi” adlı Kısmında WPA-PSK Yı Seçmeniz Önerilir.
  • Seçtikten sonra hemen altta çıkan WPA-PSK Anahtarı Kısmına Oluşturmak istediğiniz şifreyi girin. Türkçe karakter kullanmayınız. Belirlediğiniz şifreyi unutmamak için not ediniz aksi takdirde modeminizi fabrika ayarlarına geri döndürmek zorunda kalabilirsiniz.
Pirelli Kablosuz ADSL Modem Kablosuz Şifresi Giriş Resmi

Son adım olarak : Şifrenizi Girdikten sonra hemen alttaki “kaydet/uygula” düğmesine basarak kaydediniz.

Pirelli ADSL Modem Kablosuz Güvenlik Şifrelemesi işlemi başarıyla tamamlandı.

1'den Fazla Yorum

Yorum Yapmak Için Tıklayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAM ALANI

  • reklam.jpg

Bizi Takip Edin