TP Link TD-W8101G Wireless Adsl Modem Kablosuz Ağ şifre ve Güvenlik Ayarları İşlemleri Resimli Anlatım

Bu yazımızda kamualanı.com ekibi olarak TP Link TD-W8101G kablosuz adsl modemin adım adım ve resimli olarak kablosuz ağ işlemleri, güvenlik ayarları ve şifre verme veya mevcut kablosuz şifresinin nasıl değiştirilebileceğini   anlatacağız. Yazının sonunda ise TP Link TD-W8101G kablosuz adsl modem kablosuz ağ güvenliği ve kablosuz ağ şifresi başarıyla tamamlanmış olacaktır.

1. Adım : TP Link TD-W8101G Kablosuz ADSL Modem Ayarları sayfasına (Arayüzüne) Nasıl Giriş Yapılır?
Adsl modem ayarlarına ulaşmak için öncelikle kablo bağlantılarının doğru yapıldığından emin olunuz ve ardından aşağıdaki adımlara göre TP Link TD-W8101G Kablosuz Adsl modem ayarları ve kurulumunu yapabilirsiniz.

TP Link TD-W8101G Kablosuz Adsl Modem Giriş Ekranı

1.Adım : İlk Olarak TP Link TD-W8101G Kablosuz adsl Modem arayüzü ve kurulum sayfasına ulaşmak için web tarayıcınızın(İnternet Explorer, Mozilla, Chrome vb.) adres satırına tırnak içindeki “192.168.1.1” yazarak Enter tuşuna basın ve modeminizin arayüzüne ulaşın. Eğer karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa çıkmadıysa kablo bağlantılarınızı kontrol ediniz.

Giriş Yaptıktan Sonra TP Link TD-W8101G Kablosuz Adsl Modem Arayüzü giriş ekranı aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi karşınıza gelecektir. Modem ayarlarınıza giriş yapabilmek için Kullanıcı adı kısmına küçük harflerle “admin” yazın. şifre kısmına ise modeminizi eğer bir ttnet abone merkezinden aldıysanız şifrenize yine küçük harflerle “ttnet” yazın

TP Link TD-W8101G Kablosuz kablosuz Adsl Modem Giriş Bilgileri

Eğer yukarıdaki ekrandan devam edemiyorsanız ve şifre kısmını boş geçmeniz veya “ttnet” olarak girmenize “yanlış şifre” uyarısı veriyorsa muhtemelen daha önce ADSL Modem şifrenizi değiştirmiş olabilirsiniz. Bu sorunu çözmek için “ADSL Modem Nasıl Resetlenir? Modemi Fabrika Ayarlarına Geri Döndürün Resimli Anlatım” Başlıklı Konumuzu ziyaret Ediniz.

Başarıyla Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi TP Link TD-W8101G Kablosuz Adsl modem arayüzüne ulaşmışsınız demektir. Karşınıza çıkan ekranda isterseniz mevcut şifreniz olan “ttnet” i değiştirebilir veya “Geç” linkine tıklayarak ayarlar kısmına ulaşabilirsiniz. Artık modem ayarlarınızı yapapabilirsiniz.

2. Adım : TP Link TD-W8101G Arayüzüne Ulaştığımda Kablosuz ağ güvenlik ve şifre ayarlarını nasıl yapabilirim ?

TP Link TD-W8101G Kablosuz ADSL internet kurulumu resmi

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi, karşınıza gelen ekranda üst kısımda “Ara Yüzü Ayarları” Sekmesine tıklayın. Aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir.

Tp-Link Adsl Modem Kablosuz Şifresi Değiştirme

Karşınıza Gelen ekranda “KABLOSUZ”  Sekmesine Tıklayın.

TP-Link-TD-W8101 Kablosuz Ağa İsim verme
  • Bu adımda, Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi kablosuz ağınıza kendi belirleyeceğiniz bir isim verebilirsiniz. Diğer kablosuz kullanıcılar sizin modeminizi o isimle görecektir. Örneğin “modemim”.
  • Doğrulama Türü Alanında ise Listeden “WPA-PSK” Yı Seçiniz.
  • Hemen Alt kısmında ise Aşağıdaki Resimdeki gibi PSK Anahtarı Kısmına Kendi belirleyeceğiniz bir şifreyi türkçe karakter kullanmadan giriniz.
TP Link TD-W8101 Adsl Modem Wireless Şifresi

TP Link TD-W8101G için Belirlediğiniz şifreyi unutmamak için not ediniz aksi takdirde modeminizi fabrika ayarlarına geri döndürmek zorunda kalabilirsiniz.

Ekranın alt kısmındaki “kaydet” düğmesine tıklayın ve artık TP Link TD-W8101G Kablosuz Adsl Modeminizin Kablosuz Güvenlik Ayarları ve Şifre Değiştirme işlemi Başarıyla tamamlanmış oldu.

1'den Fazla Yorum

  • Kullanıcı adı ve şifre alanında yukarıda size verdiğimiz kullanıcı adını ve şifreyi giriniz.

  • 192.168.1.1 yazıyorum ama kullanıcı adı ve şifre istiyor sizin ekranda gösterdiğinz gibi bir şey çıkmamakta ne yapabilirim?…

    • kardesim illa o penceredeki sey cıkması gerekmiyo ona benzer cıkssın bendede o cıkmıyo 🙂 windows 7 xp felan ona göre değisiyo.

Yorum Yapmak Için Tıklayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAM ALANI

  • reklam.jpg

Bizi Takip Edin