ZTE ZXV10-W300 Wireless Adsl Modem Kablosuz Ağ şifre ve Güvenlik Ayarları İşlemleri Resimli Anlatım

Kamu Alanı.com – Bu Yazımızda ZTE Marka ZXV10-W300 Modeli kablosuz (wireless) Adsl Modemin  kablosuz internet ayarları, giriş şifresi, kablosuz ağ güvenlik(şifre) ayarları adım adım anlatılacaktır.

Adsl modem ayarlarına ulaşmak için öncelikle kablo bağlantılarının doğru yapıldığından emin olunuz ve ardından aşağıdaki adımlara göre ZTE ZXV10-W300 Kablosuz Adsl modem ayarları ve kurulumunu yapabilirsiniz.

ZTE ZXV10-W300 Kablosuz Adsl Modem Kurulumuna Başlangıç.

1. Adım : ZTE ZXV10-W300 Kablosuz ADSL Modem Ayarları sayfasına (Arayüzüne) Nasıl Giriş Yapılır?
Adsl modem ayarlarına ulaşmak için öncelikle kablo bağlantılarının doğru yapıldığından emin olunuz ve ardından aşağıdaki adımlara göre ZTE ZXV10-W300 Kablosuz Adsl modem ayarları ve kurulumunu yapabilirsiniz.

ZTE ZXV10-W300 Kablosuz Adsl Modem Kurulumuna Giriş

1.Adım : İlk Olarak ZTE ZXV10-W300 Kablosuz adsl Modem arayüzü ve kurulum sayfasına ulaşmak için web tarayıcınızın(İnternet Explorer, Mozilla, Chrome vb.) adres satırına tırnak içindeki “192.168.2.1” yazarak Enter tuşuna basın ve modeminizin arayüzüne ulaşın. Eğer karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa çıkmadıysa kablo bağlantılarınızı kontrol ediniz.

Giriş Yaptıktan Sonra ZTE ZXV10-W300 Kablosuz Adsl Modem Arayüzü giriş ekranı aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi karşınıza gelecektir. Modem ayarlarınıza giriş yapabilmek için Kullanıcı adı kısmına küçük harflerle “admin” yazın. şifre kısmına ise modeminizi eğer bir ttnet abone merkezinden aldıysanız şifrenize yine küçük harflerle “ttnet” yazın

ZTE ZXV10-W300 Kablosuz Adsl Modem Giriş Bilgileri

Eğer yukarıdaki ekrandan devam edemiyorsanız ve şifre kısmını boş geçmeniz veya “ttnet” olarak girmenize “yanlış şifre” uyarısı veriyorsa muhtemelen daha önce ADSL Modem şifrenizi değiştirmiş olabilirsiniz. Bu sorunu çözmek için “ADSL Modem Nasıl Resetlenir? Modemi Fabrika Ayarlarına Geri Döndürün Resimli Anlatım” Başlıklı Konumuzu ziyaret Ediniz.

Başarıyla Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi ZTE ZXV10-W300 Kablosuz Adsl modem arayüzüne ulaşmışsınız demektir. Karşınıza çıkan ekranda isterseniz mevcut şifreniz olan “ttnet” i değiştirebilir veya “Geç” linkine tıklayarak ayarlar kısmına ulaşabilirsiniz. Artık modem ayarlarınızı yapapabilirsiniz.
2. Adım : ZTE ZXV10-W300 Arayüzüne Ulaştığımda Kablosuz ağ güvenlik ve şifre ayarlarını nasıl yapabilirim ?

ZTE ZXV10-W300 Kablosuz Modem Arayüzü ve şifresi

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi, karşınıza gelen ekranda üst kısımda “Ara Yüzü Ayarları” Sekmesine tıklayın. Aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir.

ZTE ZXV10-W300 Adsl Modem Kablosuz Şifresi Değiştirme

Karşınıza Gelen ekranda “KABLOSUZ” Sekmesine Tıklayın.

ZTE ZXV10-W300 Kablosuz Ağa İsim verme
  • Bu adımda, Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi kablosuz ağınıza kendi belirleyeceğiniz bir isim verebilirsiniz. Diğer kablosuz kullanıcılar sizin modeminizi o isimle görecektir. Örneğin “modemim”.
  • Doğrulama Türü Alanında ise Listeden “WPA-PSK” Yı Seçiniz.
  • Hemen Alt kısmında ise Aşağıdaki Resimdeki gibi PSK Anahtarı Kısmına Kendi belirleyeceğiniz bir şifreyi türkçe karakter kullanmadan giriniz.
ZTE ZXV10-W300 Adsl Modem Wireless Şifresi

ZTE ZXV10-W300 için Belirlediğiniz şifreyi unutmamak için not ediniz aksi takdirde modeminizi fabrika ayarlarına geri döndürmek zorunda kalabilirsiniz.

Ekranın alt kısmındaki “kaydet” düğmesine tıklayın ve artık ZTE ZXV10-W300 Kablosuz Adsl Modeminizin Kablosuz Güvenlik Ayarları ve Şifre Değiştirme işlemi Başarıyla tamamlanmış oldu.

1'den Fazla Yorum

  • şifreyi ğiştirmek istiyorum nasıl değiştir eceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevınırım teşekkürler

  • slm ben şifreyi deyiştirmek için reset attım ama olmadı parola yanlış diyor napmam lazım şimdiden teşekkürle

    • Benimde cemilinki gibi oldu resetledim ama kullanıcı adı ve şifreyi yazıyorum olmuyo.

  • gerçekten emeğinize sağlık çok işime yaradı, sorunu kendi başıma halledebildim öğrenciyim bilgisayarcıyı çağırıp para vermek biraz masraflı olurdu teşekkürler.

Yorum Yapmak Için Tıklayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAM ALANI

  • reklam.jpg

Bizi Takip Edin